Стефанос Цицпас е четвъртия полуфиналист на откритото първенство на Австралия по тенис

Стефанос Циципас е първият финалист при мъжете на Откритото първенство на Австралия

cicipasПетият поставен Стефанос Циципас за първи път се класира на на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Гръцкият състезател направи обрат срещу втория в схемата Рафаел Надал от 0-2 и го победи след 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 6:4 след 4 часа игра на „Род Лейвър Арина“ в Мелбърн. Първият сет започна равностойно. Рафа успя да пробие за 5:3 след форхенд в мрежата на съперника и след това затвори частта без проблеми. Играта на Циципас загуби ритъма си, бъркаше често и в следващия сет Надал направи нови два брейка, за да дръпне с 2-0. В третата част Стефанос намали грешките и всеки печелеше безпроблемно своето подаване и логично се стигна до тайбрек. В него размяната на полетата дойде при 3:3 точки. След това гръцкият тенисист поведе с 6:3 и реализира втория сетбол след топка на левичаря в аут. Циципас стигна до първата си точка за пробив в мача в откриващия гейм на следващата част, но Надал я ликвидира.В петия гейм испанецът взе подаването си от 15:40, за да поведе с 3:2. Накрая гръкът успя да пробие за 5:4 след като именитият му опонент изкара топката от форхенд извън очертанията на корта. После сервира убедително и изравни частите на 2-2. В решаващия сет Стефанос Циципас изглеждаше по-свеж. Той проби на нула Надал за 6:5. След това сервираше за място на полуфиналите и стигна до два мачбола, които пропиля. След това Рафа имаше възможност за рибрейк, но със сервис съперникът се измъкна. При третия мачбол обаче Циципас приключи с бекхенд по правата.