Челси нанесе историческо пето поредно поражение на Ливърпул на ‘‘Анфийлд‘‘

chelsiЧелси спечели гостуването си на Ливърпул с минималното 1:0 в сблъсък от 29-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача вкара Мейсън Маунт малко преди почивката.

В 24-ата минута Тимо Вернер беше изведен зад защита на Ливърпул на скорост, преодоля Алисон и прати топката във вратата. Системата ВАР обаче се намеси и попадението беше отменено заради много тънка засада на германеца.

С успеха лондончани се изкачиха до четвъртото място във временно класиране на английския шампионат с 47 точки.

За Ливърпул загубата е историческа. За пръв път в своята история мърсисайдци губят пет поредни мача на „Анфийлд. Воденият от Юрген Клоп отбор изпадна до седмата позиция в класирането с 43 точки.

„Сините“ надиграха категорично своя съперник и напълно заслужено се поздравиха с успеха.