Уулвърхемптън – Ливърпул   0 : 1

Ливърпул победи трудно Нотингам Форест

livurpulДиого Жота вкара срещу бившия си отбор и Ливърпул победи с 1:0 Уулвърхемптън в мач от английското първенство по футбол. С този успех „червените“ се изкачиха с две места до шесто и са на пет точки от отбора на Челси, който заема последната квота за Шампионската лига за момента. Единственият гол падна в добавеното време на първата част. Мохамед Салах подаде на Садио Мане в бърза контраатака и сенегалецът пусна пас към Жота, който изпрати точен удар зад вратаря Руи Патрисио. Иначе Нелсън Семедо пропусна много добро положение за Уулвс още в началото, когато негов удар от близко разстояние бе блокиран от Алисон Бекер. Мане пък пропусна на два пъти за гостите, които изглеждаха беззъби в първите 30 минути от срещата. Конър Коуди от Уулвс и Мо Салах от Ливърпул не успяха да вкарат две чисти положения през втората част и „червените“ спечелиха последния мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Срещата обаче завърши с неприятен момент, след като Патрисио бе ударен от Коуди при борба за висока топка със Салах. Вратарят на Уулвс получи сътресение и бе изнесен на носилка, но неговото състояние е добро.