Волейболистите завършиха с победа на турнира в Украйна

Волейболистите ни с победа и загуба срещу Нидерландия

Мъжкият национален отбор по волейбол на България завърши с победа в приятелския турнир за „Купа Хортица“ в Запорожие. Воденият от Силвано Пранди тим надигра състава на Украйна-1 с 3:2 гейма (25:20, 22:25, 22:25, 25:19, 16:14). Поради отказването на Словения в последния момент домакините разделиха отбора си на два състава – Украйна и Украйна 1. В стартовия двубой нашите загубиха от Украйна с 2:3. Във втората среща България отстъпи на еврошампиона Сърбия с 1:3. „Лъвовете“ взеха първия гейм, но в следващите две части домакините показаха повече възможности и поведоха с 2:1. Волейболистите ни се стабилизираха и в четвъртата част успяха да се върнат в играта, като мачът влезе в тайбрек. В петият гейм интригата беше докрай. При равенство 14:14 България успя да покаже повече устойчивост и се наложи с 16:14. Най-резултатен за нашите бе Мартин Атанасов с 24 точки (3 аса, 4 блокади). Тодор Скримов добави 22 точки добави от които (3 аса, 3 блокади).