Манчестър Сити отново бие с 5:0, този път Арсенал

Отборът на Манчестър Сити постигна втора поредна победа с 5:0, като този път „жертвата“ бе Арсенал в мача от третия кръг на английската Висша лига по футбол. В миналия кръг тимът на мениджъра Пеп Гуардиола надигра със същия резултат Норич.

След това поражение Арсенал се закотви на последно място във временното класиране, след като записа трета поредна загуба и все още не е реализирал нито един гол. Головата разлика на отбора е 0:9. Шампионът Сити пък излезе на върха преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Головетне вкараха Фенар Торес (12 и 84 минута), Илкан Гюндоган (7), Габриел Жесус (43) и Родри (53). От 35-ата минута Арсенал остана с човек по-малко, след като Гранит Джака получи директен червен картон. Домакините пък отново бяха без контузения белгиец Кевин Де Бройне.

Източник: bnr.bg/