Аталанта разби Сампдория с 4:0 в мач от 27-ия кръг на Серия А и е на 3 точки от Топ 4

Аталанта разби Сампдория с 4:0 в мач от 27-ия кръг на Серия А и се приближи на 3 точки от топ 4, при това с мач по-малко.

Герой за бергамаските бе Теун Коопмейнерс, който се разписа на два пъти. По едно попадение добавиха Марио Пашалич и Алексей Миранчук. Двубоят започна перфектно за домакините, които поведоха още в 6-ата минута. Ремо Фрьолер центрира в наказателното поле, където най-високо скочи Марио Пашалич, за да забие топката във вратата на Фалконе. Аталанта удвои преднината си половин час след началото на срещата, чрез Коопмейнерс, който преодоля вратаря на Сампдория. Четвърт час след началото на второто полувреме Миранчук намери Коопмейнер на границата на наказателното поле, а нидерландецът я изстреля във вратата на Фалконе за втори път. В 86-ата минута Алексей Миранчук оформи крайното 4:0.

С този успех Аталанта се утвърди на петото място във временното класиране с 47 точки – 3 повече от шестия Рома и с 3 по-малко от четвъртия Ювентус.