Лошо време прекъсна четвъртфинала на Григор Димитров в Сидни

SPORT_GRIGOR_DIMITROV_DALGOPOLOV_PREKASNAT_MACHПървата ни ракета при мъжете Григор Димитров е близо до класиране на 1/2-финалите на турнира в Сидни, но ще доиграе 1/4-финалния си мач с украинеца Александър Долгополов в петък. Причината за това е дъждът, който прекъсна повече от веднъж двубоя на централния корт „Кен Розуел Арина“. Организаторите взеха решение мачовете от мъжкия турнир в Сидни да бъдат отложени за утре. Според програмата за петък доиграването на мача между Григор и Долгополов ще бъде втора среща на „Кен Розуел Арина“. В първия мач на централния корт един срещу друг от 1,30 часа българско време ще се изправят Бърнард Томич (Австралия) и Теймураз Габашвили (Русия). Това означава, че Димитров и украинският му противник вероятно ще се появят на корта най-рано в 3,00 часа наше време. Григор има аванс в резултата и е на два гейма от победата – 4:6, 6:3, 4:2 в полза на българина и предстоящ сервис на украинеца. Ако поставеният под №4 в схемата Димитров се справи с осмия поставен Долгополов, следващият му съперник ще бъде №6 в схемата Жереми Шарди (Франция) или Жил Мюлер (Люксембург). Непоставеният левичар Мюлер, срещу когото Григор играе трудно, взе първия сет със 7:6 (5), след което срещата бе прекъсната.