Сърбия – Израел 3:1

SPORT_SARBIA_IZRAEL_3_1Националният отбор на Сърбия победи с 3:1 Израел в контролна среща. Това бе вторият мач на бившия треньор на Левски Славолюб Муслин начело на Сърбия. Друг бивш наставник на „сините“ – Славиша Йоканович, също наблюдаваше двубоя. Домакините поведоха в резултата с гол на Бранислав Иванович в 34-ата минута. Защитникът на Челси се възползва от грешка в отбраната на Израел и прониза мрежата на стража на гостите Гореш. Израел изравни резултата през второто полувреме на мача. В 50-ата минута точен след изпълнение на дузпа бе Еран Захави. Неманя Милунович отново изведе сърбите напред след щастлив рикошет в 74-ата минута, а крайното 3:1 оформи футболистът на Саутхемптън Душан Тадич. Сърбинът отбеляза красиво попадение с удар извън наказателното поле. Нито един от двата тима не успя да се класира на Евро 2016.