Реймс шокира ПСЖ насред Париж

PSGПървенецът на Франция и съперник на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига Пари Сен Жермен разгроми Дижон с 3:0 на „Парк де Пренс“ в двубой от 6-ия кръг на Лига 1 и се изравни на върха във временното класиране с Монако. И двата тима имат по 13 точки, но монегаските са с мач по-малко и могат отново еднолично да оглавят таблицата. Дижон пък има 4 точки и заема 18-о място в подреждането. В основата на успеха на парижани беше Максуел. 35-годишният бразилец, който през лятото поднови договора си, центрира мощно в наказателното поле в 15-ата минута, а Адам Ланг от Дижон отклони топката в собствената си врата. В 26-ата минута Единсон Кавани удвои от дузпа. Гостите пропуснаха най-добрата си възможност за гол в 33-ата минута, когато удар на Мехди Абеид срещна гредата. Всичко за Дижон приключи в 67-ата минута. Тогава Максуел намери зад защитата Лукас Моура и трансферната цел на Манчестър Юнайтед не сбърка и направи резултата класически.