Националите до 19 години започнаха със страхотна победа над Португалия

България (21) – Русия (21)   0 : 0

unushi-bgНационалният отбор на България U19 постигна невероятен успех с 1:0 над Поргугалия в квалификация за Евро 2017 в Грузия. Младите лъвове изиграха перфектен мач на тежкия терен в Сливен и заслужено триумфираха с трите точки на стадион „Хаджи Димитър“.В 20-ата минута падна и първият гол на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен. Младите лъвове наказаха Португалия, след като играчите на Ангел Стойков направиха страхотна атака. Иван Тилев намери Георги Русев, който стреля, топката рикошира и се оплете в мрежата на Луис Максимиано. Второто полувреме започна с натиск на гостите. В 54-ата минута Португалия бе близо до гол в мрежата на България, но Даниел Наумов се намеси феноменално, за да запази аванса на тима. В първия етап България е домакин, като в потока ни са още Португалия, Дания и Беларус. Напред продължават първите два тима от всяка от 13-те групи, както и един измежду тимовете на трето място с най-добри показатели.