Монако – Манчестър С 3 : 1

Монако – Манчестър С   3 : 1

AS Monaco v Manchester City FC - UEFA Champions League Round of 16: Second LegМонако стана поредният отбор, който си осигури класиране на 1/4-финал в Шампионската лига. Това се случи, след като монегаските спечелиха с 3:1 реванша срещу Манчестър Сити и елиминираха английския тим от турнира с общ резултат 6:6 от двата мача и по-добри показатели като гост. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Те създаваха положение след положение, докато Манчестър Сити нямаше дори един удар към вратата на Даниел Субашич. Още в 8-ата минута Бенжамен Менди нахлу в пеналта, но опитът му за центриране бе блокиран. Топката обаче се озова в Бернардо Силва, който центрира по земя и Килиан Мбапе засече във вратата за 1:0. По-добрата игра на Монако бе увенчана с втори гол. В 29-ата минута Менди напредна по фланга почти до аутлинията и отправи прекрасно центриране към Фабиньо, който без забавяне насочи топката във вратата за 2:0. Второто полувреме обаче бе коренно различно и Манчестър Сити бе отборът, който контролираше събитията на терена. Натискът на гостите даде резултат. В 71-ата минута Стърлинг отправи силен удар, който бе избит от Даниел Субашич, но кълбото отиде в краката на Сане, който нямаше как да сгреши и вкара в опразнената врата. Радостта на „гражданите“ обаче бе твърде кратка. В 77-ата минута при едно центриране в наказателното поле Тиемуе Бакайоко бе изпуснат от отбраната и с глава простреля вратата на Кабайеро за 3:1. До края на мача Манчестър Сити опита да натисне, но те така и не успяха да направят нещо запомнящо се. В крайна сметка те трябваше да преглътнат поражението и отпадането си от турнира, докато Монако се класира напред и вече чака жребия в петък в Нион.