Реал Мадрид – Байерн Мюнхен 4 : 2

Реал Мадрид – Байерн Мюнхен   4 : 2

real-pobedaРеал (Мадрид) е вторият полуфиналист в Шампионска лига. След като по-рано Атлетико (Мадрид) отстрани Лестър, испанският гранд елиминира Байерн (Мюнхен). Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ бе решен след две продължения. Редовното време завърши при резултат 2:1 за германците, с колкото пък Реал победи като гост преди седмица. В 51-ата минута Робен успя да спечели дузпа за гостите. Холандецът нахлу отляво на наказателното поле и беше спрян непозволено от Каземиро. Левандовски реализира дузпата с лекота за 0:1. В 76-ата Каземиро се пребори за топката и хитро центрира към Кристиано, който се измъкна от двама бранители и с глава от 11 метра порази вратата на Нойер – 1:1. Само минута по-късно топката беше в другата мрежа. Серхио Рамос беше хванат в крачка и чукна топката неориентирано назад, Навас не беше там и не успя да застигне кълбото, което се търкулна в мрежата за 1:2. 6 минути преди да изтекат редовните 90, главният съдия показа втори жълт и съответно червен картон на Видал. В 105-ата минута пък Роналдо изравни от засада. Това пречупи тима на Карло Анчелоти, който до края на мача инкасира нови две попадения. Кристиано оформи своя хеттрик, а Асенсио добави едно попадение. Така, след победи 4:2 в Испания и 2:1 в Германия, Реал (Мадрид) се класира на полуфиналите с общ резутлат 6:3.