Шалке 04 – Аякс 3 : 2

Шалке 04 – Аякс   3 : 2

AJAXАякс се класира по изключително драматичен начин за полуфиналите в Лига Европа. Холандският гранд загуби с 2:3 като гост на Шалке 04 след продължения, но голът на Ник Виергевер в 111-ата минута имаше огромна стойност и прати тима на Петер Бош в следващата фаза на турнира. В редовното време Шалке заличи пасива си от първия мач с бързи голове след почивката на Леон Горетцка и Гуидо Бургщалер, а в продълженията точен удар на Даниел Калиджури с глава в 101-ата минута сякаш сложи край на интригата, защото гостите от Холандия бяха с човек по-малко след 80-ата минута, заради червен картон на защитника Жоел Велтман. Преди този мач Шалке 04 имаше три сблъсъка с холандски съперници в евротурнирите и във всеки от тях беше спечелил домакинството си с три гола разлика. Този път тимът от Гелзенкирхен водеше с 3:0 и имаше човек повече, но въпреки това отпадна.