Favicon_File

Реал Мадрид – Барселона 2 : 3

Виляреал – Барселона   4 : 4

mesiВ изключителен и спиращ дъха трилър Барселона спечели с 3:2 при гостуването си на Реал Мадрид в ожесточен суперсблъсък от 33-ия кръг на Ла Лига, игран на „Сантиаго Бернабеу“. Едва беше изминала минута от началото на двубоя и стана напечено пред вратата на Марк-Андре тер Стеген. Даниел Карвахал хитро и без забавяне центрира в наказателното поле, където Самюел Юмтити не игра с топката, а срита Кристиано Роналдо. Останаха сериозни съмнения за дузпа, но реферът Ернандес Ернандес подмина положението и може би ощети европейския шампион. В 28-ата след центриране от корнер Марсело овладя пред наказателното поле и центрира към далечната греда, където Рамос удари гредата, а Каземиро имаше щастието да е най-близо до отбитата топка и насочи в опразнената мрежа. Повторенията показаха, че Рамос не беше в засада при подаването. В 33-ата Барса отвърна на удара след страхотна комбинация. Ракитич подаде към Меси, който изпревари Модрич и финтира Карвахал и насочи безупречно в левия ъгъл на Навас – 1:1. Това беше рекордно 22-о попадение за “Ла Пулга” в Ел Класико. През втората част положенията се редуваха пред двете врати и двамата вратари положиха неимоверни усилия за да запазят резултата. Все пак в 74-ата Ракитич отбеляза страхотен гол, след като завъртя топката по диагонала. Хърватинът стреля от 21 метра и не остави никакви шансове на вратаря – 2:1. В 77-ата съдията Ернандес Ернандес извади директен червен картон на Серхио Рамос след грубо влизане в краката на Меси в центъра. Влизането беше опасно за здравето, но картона бе пресилен. Въпреки обаче, че бяха с намален състав Реал натикаха каталунците в собствената им половина и в 85-ата минута Хамес Родригес изравни след центриране на Марсело. Именно Марсело обаче бе виновника третият гол след като не успя да спре рейд на Сержи Роберто. Барселона хванаха на контра играчите на Мадрид и Лионел Меси успя да се разпише за крайното 2 на 3. Така интригата за титлата остава жива. Барселона и Реал Мадрид са с равни точки, но “Лос Меренгес” са с мач по малко.