Пиронкова отпадна в първи кръг в Истанбул

pironkovaЦветана Пиронкова, миналогодишна четвъртфиналистка на Ролан Гарос, започна със загуба сезона на клей. Българката допусна поражение с 2-6 4-6 в първия кръг на турнира в Истанбул от представителката на домакините Башак Ерайдън. Нашето момиче трудно успя да се приспособи към условията на червено и с много брак в играта си позволи на 257-та в света да продължи напред. Мачът започна зле за Цвети, която бе пробита още в първия гейм. Играта й не вървеше и след като отрази един брейкбол, при втория туркинята спечели точката с печелившо воле. След още един брей първия сет приключи в полза на туркинята. Началото на втория сет бе позитивно за българката. Пиронкова взе откриващото си подаване, след което стигна до първи пробив в продължителен гейм, преминал през няколко дюса. Брейкът даде началото на поредица от общо седем, а след като пропусна на три пъти да затвърди преднината си, накрая най-добрата българска тенисистка допусна изравняване за 4-4. Поредната грешка от ракетата на Цвети позволи на туркинята да дръпне с 15-40 в деветия гейм, което бяха два скрити мачбола. Туркинята притисна нашето момиче с излизане на мрежата и се доближи на гейм от втория кръг. Ерайдън удържа подаването си без проблеми и сложи точка на спора след малко повече от час и половина.