Жил Мюлер елиминира Рафаел Надал след епичен мач на „Уимбълдън“

MULERДвукратният шампион Рафаел Надал отпадна от тазгодишното издание на „Уимбълдън“. Поставеният под №4 испанец загуби от ветерана от Люксембург Жил Мюлер (№16) с 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:15 в епичен двубой от 1/8-финалите, който ще бъде помнен още дълго време. Мачът продължи 4 часа и 47 минути и Мюлер записа втора победа в кариерата си срещу Рафа от 6 срещи. Първата му победа срещу испанеца отново бе на „Уимбълдън“ – 6:4, 4:6, 6:3, 6:4, през 2005 година. 31-годишният левичар Надал отново демонстрира страхотния си характер, бори се до последно и отрази няколко мачбола в хода на драматичния пети сет, но накрая не издържа под натиска на 34-годишния Мюлер. Тенисистът от Люксембург, който също играе с лявата ръка, за първи път в кариерата си се класира на 1/4-финалите на „Уимбълдън“ и следващият му съперник е поставеният под №7 Марин Чилич (Хърватия).