Рома – Карабах 1 : 0

Рома взе аванс преди реванша в Португалия

Soccer: Serie A, Roma-FiorentinaТимът на Рома се класира за осминафиналите на Шампионската лига, като успя и да завърши на първо място в крайното класиране в Група “С”. “Вълците” надделяха на своя стадион “Олимпико” с 1:0 над Карабах и събраха 11 точки. Със същия брой актив финишира и Челси, но след победата си с 3:0 срещу англичаните в Рим и равенството 3:3 в Лондон “джалоросите” заслужиха първото място в групата, а “сините” остават втори. Атлетико Мадрид е трети в крайното подреждане със 7 точки, след като завърши 1:1 с Челси в английската столица, а на последната четвърта позиция е Карабах. Силите на тима от Азербайджан стигнаха за 2 точки в групата, като отборът записа две равенства с Атлетико Мадрид и на практика развали сметките на испанците. Единственото попадение на “Олимпико” отбеляза аржентинският нападател Диего Пероти в 53-ата минута.