Торино и Дженоа се класираха за осминафиналите на турнира за купата на Италия по футбол

torinoРома отпадна още на осминафиналите в турнира за Купата на Италия. Отборът на Еузебио Ди Франческо отстъпи с 1:2 на Торино и плати скъпа цена за многото си пропуски. Юношата на Лацио Лоренцо Де Силвестри и Симоне Едера бяха точни за гостите, а Патрик Шик вкара почетното попадение за „вълците“. При 0:2 Един Джеко пропусна дузпа. В следващия кръг Торино ще се изправи срещу победителя от двойката Ювентус – Дженоа. Мачът ще се играе на 3 януари. Рома отново беше без контузените Грегоар Дефрел и Рик Карсдорп, а Един Джеко и титулярният страж Алисон получиха почивка. За първи път след тежката си контузия от края на миналия сезон в титулярния състав се появи Емерсон Палмиери. Триото в предни позиции бе съставено от Патрик Шик, Стефан Ел Шаарауи и Дженгиз Юндер. Торо излезе в оптимален състав, от който отсъстваха единствено Кристиан Ансалди и бившият футболист на Рома Адем Ляич. Травмата на сръбския национал даде шанс на младока Симоне Едера да стартира от първата минута, след като преди няколко дни се разписа на „Олимпико“ срещу Лацио.