Байерн (Мюнхен) – Борусия Дортмунд 2 : 1

Селтик – Байерн Мюнхен   1 : 2

footbolБайерн (Мюнхен) сломи с 2:1 считания си за най-голям съперник в Германия Борусия (Дортмунд) в осминафинална среща от турнира за купата на страната, с което си улесни задачата за постигането на дубъл.
Пред собствената си публика на „Алианц Арена“ нахъсаните играчи на Юп Хайнкес отнесоха съперника през първото полувреме, но му вкараха само два гола – чрез Жером Боатенг (12') и Томас Мюлер (40'), като освен това удариха две греди и направиха куп пропуски. След почивката обаче гостите се върнаха в двубоя с попадение на Андрий Ярмоленко в 77-ата минута, а в края бяха на крачка от изравняването. Макар да имаше предпоставки за влизане на двубоя в продължения, това нямаше да отразява случилото се на терена, защото превъзходството на шампионите беше очевидно.