Oлимпик Лион – ПСЖ 2 : 1

Лион шокира Ювентус в първия двубой

lyon1508700403Олимпик Лион успя да пребори лидера в Лига 1 ПСЖ, след като победи с 2:1  на „Парк ОЛ“ в мач от 22-ия кръг на френското първенство. Мачът започна перфектно за Лион и във 2-та минута Набил Фекир реализира по страхотен начин пряк-свободен удар, след като се възползва от не добро позициониране на Ареола и вкара директно топката във вратата с фалциран удар. До края на полувремето ПСЖ бяха по-активни, като Кавани имаше най-чистото положение да изравни в 12-та минута, но ударът му беше спасен. В третата минута на продължението преди почивката обаче Курзава успя да отбележи и така върна равенството на таблото. В последната четвърта минута на продължението Мемфис Депай хвърли целия стадион в екстаз с победно попадение. По този начин ПСЖ остава лидер с преднина от осем точки пред втория, който вече е именно Лион с 48 точки.