Верея – Ботев Пд 2 : 4

Ботев взе дербито за Пловдив, Неделев с феноменален гол

BOTEVБотев Пловдив навакса два гола дефицит и спечели с 4:2 при гостуването си на Верея в Стара Загора в среща от 25-ия кръг на Първа професионална футболна лига. С успеха „жълто-черните“ събраха 39 точки и се утвърдиха на петото място, докато домакините останаха шести с 35 точки. Двубоят започна отлично за Верея, която взе аванс от два гола още преди средата на първото полувреме. В осмата минута Здравко Илиев хвърли тъч от дясно в наказателното поле, Димитър Пиргов не успя да изчисти с глава и дебютантът в състава на старозагорци Венцислав Христов отблизо засече в мрежата. Нова грешка на Пиргов водене и до втория гол за домакините. Защитникът на Ботев се подхлъзна при един дълъг пас от половината на Верея, Георги Андонов се измъкна по дясното крило, напредна и центрира отлично към далечната греда, откъдето непокритият Христов от 2-3 метра засече в мрежата. Гостите успяха да върнат едно попадение осем минути преди преди почивката. Жоао Пауло вкара страхотен гол с удар от около 40 метра след неубедителната изява на вратаря Пламен Колев. Ботев изравни три минути след почивката. При контраатака Жоао Пауло получи в ляво и центрира в малкото наказателно поле, а Диого Кампос с глава прати топката в мрежата. Гостите стигнаха до пълен обрат в 71-ата минута, когато Тодор Неделев вкара от фаул от 22 метра, като отново вратарят на домакините Колев не се намеси убедително. Пловдивчани решиха всичко десетина минути по-късно, когато след отлична самостоятелна акция от ляво Лазар Марин пусна по тревата към непокрития в малкия пеналт Стивън Петков и резервата засече за крайното 4:2.