Mанчестър Сити – Ливърпул 1 : 2

Ливърпул – Порто   2 : 0

LIVERPOOLВ другия полуфинал подобно чудо не се случи. Ливърпул спечели и реванша срещу Манчестър Сити с 2:1 и с общ резултат 5:1 се класира напред. Габриел Жезус вкара за Сити още във 2-а минута и даде надежди на феновете на „Етихад“ за обрат. Жезус реализира след асистенция на Рахим Стърлинг, който отне топката на тъчлинията на Върджил ван Дайк, а при интервенцията останаха съмнения за нарушение на Стърлинг. Реферът замълча, а след паса на Стърлинг Жезус засече топката в мрежата. Домакините се втурнаха в атаки, но гостите удържаха този резултат до почивката. През втората част Ливърпул осъществи обрат. В 56-а минута Мохамед Салах бе на точното място и с добавка вкара за 1:1. В 77-а минута Роберто Фирмино отне топката на Отаменди и с шут покрай вратаря донесе победата на Ливърпул и в реванша.