Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос след петсетова драма

Григор Димитров се класира за третия кръг в Монте Карло

grigor-pobedaГригор Димитров по брутален начин бе принуден да спечели мястото си в 3 кръг на “Ролан Гарос”, след като Джаред Доналдсън дори с крампи в края се бори до последно, но все пак четвъртият поставен излезе победител – 6:7(2), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8 в драма, продължила цели 4 часа и 19 минути игра. Това още на този етап е един от най-дългите и изцедяващи битки в Париж тази година, като Димитров все пак се оказа по-достоен – най-вече физически – да преодолее втория кръг, а в третия ще се изправи срещу Фернандо Вердаско. Любопитното е, че испанецът също прекара 4 часа и половина на кортовете във френската столица за първата си победа в турнира. Димитров загуби едва за 4-и път от 14 случая този сезон тайбрек, за да допусне изоставане в първия сет, но компенсира с пробив във втория. В третата част обаче началният му удар не бе на особена висота и това позволи на изключително агресивния и рядко бъркащ Доналдсън да стигне до брейк за 6:4 и съответно 2:1. Димитров обаче пак показа дисциплина в четвъртия сет и оползотвори единствения си шанс за пробив, а в по-продължителната заключителна част на мача и двамата тестваха докрай физическите си запази. Крампи попречиха на американеца да сервира на високо ниво в последните си две подавания, където допусна и ключови пробиви, а Григор не се възползва от първия си шанс за затваряне на мача, но все пак го направи от втория опит на свой начален удар. Срещу Вердаско хасковлията ще се опита за първи път в кариерата си да преодолее трети кръг на “Ролан Гарос”, като на осминафиналите евентуално може да срещне Новак Джокович. Доналдсън бе болезнено близо до първата си победа над играч от топ 10 (0-8), но остана само с отличните впечатления и заявка за бъдещи впечатляващи резултати.