Левски победи, но отпадна от Лига Европа

Левски загуби срещу Айнтрахт във Франкфурт и отпадна от европейските клубни турнири

levskiЛевски победи с 3:2 като домакин Вадуц от Лихтенщайн и отпадна от Лига Европа още след първия квалификационен кръг. „Сините“ загубиха с 0:1 първия мач, а на реванша пропуснаха дузпа, получиха червен картон, допуснаха два гола с рядко виждани грешки на защитата и като цяло не впечатлиха. Левски беше по-активният отбор през първото полувреме, но „сините“ атаки рядко завършваха с опасни удари. За сметка на това, тези на Вадуц завършиха с един, който можеше да бъде фатален за българския клуб след края на тази среща. След колективна грешка в защитата Жодел Досу влезе в наказателното поле и подаде на Мохамед Кулибали, който стреля от границата на наказателното поле за 1:0. Левски натисна след гола и „сините“ създадоха няколко добри положения, завършили без опасност за вратата на тима от Лихтенщайн. В 35-та минута обаче Габриел Обертан влезе в наказателното поле и пусна топката към Серджиу Буш, който я прати със силен удар в мрежата на Вадуц. На почивката Делио Роси направи странен ход, след като извади вратаря и капитан Божидар Митрев, за да пусне в игра новото попълнение Мартин Полачек. Чисто игрово второто полувреме тръгна добре за Левски, но не защото „сините“ заиграха добре, а защото вкараха гол. След разбъркване в наказателното поле в 53-та минута Аймен Белаид получи непокрит на далечна греда и вкара, но радостта за над 8-те хиляди на „Герена“ беше кратка. Още след подновяването на играта защитата на Левски пропусна да покрие Игор Тадич при центриране и той вкара с глава за 2:2. Минути по-късно Давиде Мариани пусна хубав извеждащ пас към Серджиу Буш, но румънецът дори не стигна до удар по посока вратата, въпреки че имаше много възможности да го направи. И отново той се провали в 75-та минута. След като спечели дузпа за Левски, румънецът не успя да преодолее Андреас Хирцел и резултатът остана равен 2:2. Жерсон Кабрал вкара за 3:2 със страхотен шут от около 25 метра в 85-та минута, а още в следващата атака нов негов удар мина покрай вратата на Вадуц. Давиде Мариани направи нов сериозен пропуск в 89-та минута, когато „сините“ вече се бяха пренесли пред наказателното поле на съперника. Но до гол не се стигна и Левски отпадна още на старта в Лига Европа. „Сините“ завършиха мача и с човек по-малко, след като Станислав Костов беше изгонен с директен червен картон в добавеното време.