Левски – Славия 2 : 0

Шкупи разгроми литовци и очаква Левски във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите

LEVSKIОтборът на Левски тресна Славия с 2:0 в най-старото столично дерби и се върна на върха в Първа лига. Голмайсторът Станислав Костов се превърна в герой, след като отбеляза и двата гола на стадион „Георги Аспарухов“ в мача от 11-ия кръг. Таранът беше точен първо в 28-ата минута, а след това удвои в 50-ата минута, като и двете му попадения бяха майсторски. Близо 10 000 зрители пристигнаха на „Герена“, за да подкрепят домакините, който са видимо в подем, като записаха осми успех от девет мача под ръководството на Славиша Стоянович. Така „сините“ имат 28 точки, като във втора поредна пауза заради националните отбори ще почиват на върха. Преднината на столичани пред Лудогорец е две точки, а при подновяването на шампионата двата тима излизат един срещу друг на „Лудогорец Арена“.