Макаби Хайфа – Ювентус 2 : 0; Пари Сен Жермен –Бенфика 1 : 1

Макаби Хайфа – Ювентус   2 : 0; Пари Сен Жермен –Бенфика   1 : 1

Група „Н“

Макаби Хайфа изненадващи победи гостуващия Ювентус с 2:0 в среща от група „Н“. И двете попадения реализира Омер Ацили през първото полувреме. Той откри резултата в 7-ата минута, а три минути преди почивката покачи на 2:0. В 24-ата минута Ювентус получи поредна лоша новина, след като Анхел Ди Мария получи мускулна контузия и трябваше да напусне терена. За Макаби Хайфа това е първи успех в груповата фаза на турнира от 2002 година насам. Загубата намали доста шансовете на италианския тим за класиране в елиминациите на Шампионската лига. Ювентус е на трето място с три точки, колкото има и Макаби на четвъртата позиция. Италианският тим допуска гол в шести пореден мач в турнира, което се случва за първи път от 2013 година насам.

Пари Сен Жермен и Бенфика завършиха 1:1 в двубой от 4-ия кръг в група „Н“ на Шампионската лига. Същият резултат се получи и преди седмица в Лисабон. По този начин двата отбора остават начело в подреждането с по 8 точки, но ПСЖ има минимално предимство в головата разлика. В 19-ата минута имаше интересна ситуация в наказателното поле на ПСЖ. При едно центриране Хакими докосна топката с ръка и се наложи намесата на ВАР, но за късмет на мароканеца се оказа, че футболист на Бенфика е бил в засада. Това обаче беше сигнал за отбраната на домакините. Килиан Мбапе откри от дузпа за домакините в 40-ата минута и вече е голмайстор  №1 на клуба в Шампионската лига. Бенфика обаче не се предаде и Жоао Марио изравни също от дузпа в средата на втората част. Португалският гранд продължава да няма поражение в официален мач от началото на сезона.