Хебър Пазарджик – Левски 0 : 1

Хебър Пазарджик – Левски   0 : 1

Снимка: БТА

Отборът на Левски постигна пета поредна победа във футболната Първа лига и трета последователна от началото на пролетния дял на шампионата. „Сините“ спечелиха с минималното 1:0 при визитата си на Хебър в Пазарджик в последен мач от 23-ия кръг на първенството. В 58-мата минута Хебър прати топката в мрежата на Пламен Андреев. Йоан Н‘зи се пребори за топката в центъра на терена и пусна пас към Атанас Кабов, юношата на Левски напредна по десния фланг и подаде към Ангел Бастунов, който реализира за 1:0. Попадението обаче бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР. Веднага след това шут на Рикардиньо мина на сантиметри от дясната греда на Дебърлиев. В 73-тата минута Бастунов можеше да вкара отново от границата на наказателното поле, но този път не уцели целта. В ответната атака Левски поведе в резултата. Новото попълнение на „сините“ Фабио Лима реализира с красиво изпълнение от около 25 метра, с което не остави шансове за реакция на Петър Дебърлиев. След попадението играчите на Николай Костов затвориха мача и задържаха аванса си, за да запишат пета поредна победа в Първа лига. С успеха играчите на Николай Костов вече са с актив от 44 точки и продължават да заемат четвъртото място в класирането на четири точки зад третия ЦСКА-София. Хебър е 13-и с 23 точки.