Байер Леверкузен – Лудогорец 1 : 1

Байер Леверкузен – Лудогорец   1 : 1

LUDOGORECЛудогорец стигна до третата си точка в група А на турнира Лига Европа, завършвайки 1:1 при гостуването си на Байер Леверкузен. Българските шампиони обаче останаха последни преди мача с ФК Цюрих през декември, тъй като швейцарците днес отстъпиха с 1:2 на кипърския АЕК Ларнака. Първото полувреме беше доста скучно и без опасности и пред двете врати, но последните 30 минути предложиха повече емоции. Предвид характера на мача и невъзможността на германците да отпаднат, а българите да се класират, и двамата треньори бяха заложили на голяма част от резервните си футболисти. Антони Здравков дори беше променил схемата на игра на българските шампиони, залагайки на трима централни бранители в линия. В 68-ата минута Швиерчок пропусна много сериозно положение, останал напълно сам срещу вратаря. Марселиньо го изведе по прекрасен начин, полякът имаше поне 5-6 метра празно пространство, но стреля в крака на вратаря Йозджан. Само една минута по-късно комбинация с едно докосване на Сисиньо, Марселиньо и Швиерчок изведе номер 84 от Лудогорец на позиция между Вайзер и Вендел. Той успя да запази топката и я вкара през плонжа на вратаря Йозджан. . Пет минути преди края на мача домакините стигнаха до равенство, като натискът им даде резултат. Разписа се Мичел Вайзер, който се възползва от неубедителна игра на вратаря Ренан и защитата. Бъркотията дойде след центриране от ляво от свободен удар. Само минута по-късно Александър Драгович пропусна да вкара втори гол след центриране от корнер. До края на мача домакините търсеха повече възможности за втори гол, но такъв не падна.