Ще има четвърти мач във финалната серия за титлата в НБЛ между Балкан и Релски спортист

Шампионът Балкан надигра Рилски спортист с 69:68 като домакин в „Арена Ботевград“ в третия сблъсък от финалния плейоф в Националната баскетболна лига за мъже и продължава защитата на титлата си след като намали изоставането си в серията на 1:2 победи

Ще има четвърти мач във финалната серия за титлата в Националната баскетболна лига. Шампионите от Балкан защитиха трона си, след като измъкнаха драматична победа с 69:68 над Рилски спортист в първото си домакинство в зала “Арена Ботевград”. По този начин ботевградчани намалиха изоставането си в серията до 1-2 победи преди мач №4, който ще се проведе в четвъртък от 19:00 часа, отново в Ботевград. Рилецо имаше свободна стрелба за титлата с финалната сирена, но Майкълин Скот не можа да реализира от средно разстояние, след като секунда преди това благодарение на отличния си дрибъл прати на земята персоналния си пазач Николай Грозев. Преди това Йордан Минчев донесе преднина на ботевградчани с два успешни наказателни удара, след като Алекс Симеонов му направи фал на тройката. Капитанът на Балкан Димитър Димитров не взе участие в двубойя заради счупен нос и последвала операция вследствие на удар с лакът от Алън Арнет в мач №2. Феновете в „Арена Ботевград“ изразиха своята подкрепа към лидера на „зелените“ със специално създадени тениски и листове със сърца и числото 34 – номера на екипа на Димитров. Най-резултатен за ботевградчани беше Майки Диксън с 19 точки и 5 борби. За Рилски спортист Чавдар Костов реализира 15 точки и 3 борби. Играе се до три успеха от пет възможни мача, като четвъртият двубой предстои на 30 май отново в Ботевград. Евентуална пета среща ще се проведе на 2 юни в Самоков.