Англия постигна драматичен успех над Нидерландия и е на финал на Евро 2024

Отборът на Англия направи пълен обрат срещу Нидерландия и победи с 2:1, като по този начин се класира за финал на Европейското първенство по футбол. В битката за титлата футболистите на Гарет Саутгейт ще се изправят срещу Испания в Берлин в неделя. „Ла Фурия“ се наложи също с 2:1 в другата полуфинална среща с Франция. Нидерландия нанесе първия удар още в 7-ата минута, когато Шави Симонс открадна топката от Деклан Райс, напредна и с мощен удар от границата на наказателното поле преодоля Джордан Пикфорд. Англия реагира веднага, но опити на Фил Фоудън и Букайо Сака завършиха без успех. В 18-ата минута Хари Кейн нанесе неточен удар, но защитникът на „лалетата“ Дензъл Дъмфрис игра опасно в наказателното поле с бутоните напред, опитвайки се да го блокира, което накара реферът Феликс Цвайер да прегледа ситуацията със системата за видеоповторения (ВАР) и след това отсъди дузпа. Кейн застана зад топката и не остави шансове на Барт Фербрюген за 1:1. Англия показа силата си в 79-ата минута, когато Букайо Сака прати топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада при подаването към асистиралия Кайл Уокър. В първата минута от добавеното време на срещата резервата Оли Уоткинс получи пас от друга резерва Коул Палмър в дясно в пеналта и с диагонален удар по тревата от малък ъгъл отбеляза за 2:1, за да донесе огромната радост за островитяните. Така Англия ще играе на финал на второ поредно континентално първенство, след като преди три години загуби драматично мача а титлата от Италия след дузпи на „Уембли“.