България записа поражение срещу Полша на европейския шампионат по волейбол за мъже до 18 години в София

Националният отбор на България за юноши до 18 години завърши със загуба участието си на Европейското първенство, на което страната ни е домакин в София и Пловдив. Момчетата на Десислава Величкова допуснаха обрат и отстъпиха на връстниците си от Полша с 1:3 гейма в последната си среща от Група I на турнира. По този начин младите „лъвчета“ останаха на 5-о място в класирането в групата с 9 точки след 3 победи и 4 загуби, като ще раздели 9/10-а позиция в крайното подреждане на ЕвроВолей 2024. Полша пък приключи на второ място в групата с 6 победи, 1 загуба и 18 точки, като ще играе на финалната четворка на шампионата. На полуфиналите там „Дружина полска“ ще срещне победителя от другата Група II – Италия. Полуфиналната среща между Полша и Италия ще бъде в събота (20 юли) от 18,30 часа в зала „Левски София“. Преди това от 15,30 часа ще е първия полуфинал между Франция, която стана победител в Група I, и втория от Група II Испания. Най-резултатни за България станаха капитанът Петьо Иванов и Жасмин Величков съответно с 15 и 13 точки. За тима на Полша Якуб Шчуровски реализира 20 точки за победата. Игралият само до третия гейм Максимилиан Дурски се отчете с още 15 точки за успеха.