Лудогорец стигна до минимална победа над ЦСКА, Тобиас Хайнц пропусна дузпа за „армейците“

Лудогорец стигна до минимална победа над ЦСКА, Тобиас Хайнц пропусна дузпа за "армейците"

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 в среща от първия кръг на футболния елит в България. Единственото попадение в срещата падна в 54-ата минута, когато националът Християн Петров си отбеляза автогол. През първото полувреме на мача Тобиас Хайнц пропусна дузпа за „армейците“. Главният съдия на двубоя Никола Попов бе награден точно преди старта. Опитният арбитър получи наряд за своя мач номер 250 в родния елит. ЦСКА се възползва от разконцентрираната игра в защитата на Лудогорец и Джонатан Линдсет се измъкна сам срещу Падт, но Оливие Вердон го фаулира в гръб. Първоначално съдията Никола Попов не отсъди нарушение, но след справка с ВАР отсъди наказателен удар. Тобиас Хайнц застана зад топката, а ударът му в средата на вратата бе избит с крак от Падт. След подновяването на играта Лудогорец започна активно. В 51-а минута пробив на Бърнард Текпетей мина встрани от вратата пазена от Иван Дюлгеров. 120 секунди по-късно Лудогорец откри резултата. Прострелно центриране на Фон Витри бе отклонено от Християн Петров и топката бе неспасяема за Дюлгеров.