Лудогорец взе преднина срещу Динамо Минск в квалификациите на Шампионската лига

Лудогорец победи с 2:0 у дома Динамо Минск в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Преди почивката българският шампион достигна до сериозна преднина, която се дължи на попаденията на Бърнард Текпетей и на Тодор Неделев от дузпа. Довакините взеха аванс още в деветата минута. Рик Джонатан подаде към Якуб Пьотровски, а участвалият на Евро 2024 национал на Полша към Бърнард Текпетей и той вкара топката във вратата на отбора от Беларус. Динамо изпусна възможност да изравни резултата в 27-ата минута. Трофим Мелниченко намери Вадзим Пихас, който стреля, но Серджио Падт спаси вратата си от попадение. Албанският рефер Елдорян Хамити отсъди дузпа за Лудогорец в 44-ата минута за нарушение на Сергей Политевич в наказателното поле срещу Тодор Неделев. Неделев се разписа от бялата точка с първото си попадение за разградчани в евротурнирите. Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе на 31 юли в Унгария.