Хавиер Ибанес спечели бронз за България със сърцата игра и агресивен бокс

Хавиер Ибанес

Снимка: БОК

Хавиер Ибанес ще се прибере с бронзов медал от първото му участие на Летни олимпийски игри. Националът на България по бокс в категория до 57 килограма завоюва бронзов медал с две победи и едно поражение в Париж. В полуфинална битка шесткратният европейски шампион за юноши отстъпи пред киргизстанеца Мунарбек Уулу. Националът ни започна битката добре в първата минута с повече и по-бързи удари, но и контраатаките на киргизстанеца бяха добри. Бронзовият медалист от световно първенство разчиташе предимно на контраатаки с ъперкъти с дясната ръка и крошета с левачката. Първият рунд отиде в полза на Уулу с 3-2 гласа. Знаейки резултата в съдийските карти, 28-годишният ни национал се хвърли в атака. Шесткратният европейски шампион за юноши пресира съперника си с мощни крошета и ъперкъти от средна и близка дистанция. Двамата боксьори хвърлиха много сили в първите две минути и това доведе до много накъсвания и клинч в последните 60 секунди поради умора и у двамата. Ибанес се хвърли да търси нокдауна в последния рунд, докато киргизстанеца се боксираше отбранително и с контраатаки. За съжаление, дори и със спечелен трети рунд, това не бе достатъчно да донесе победа на Ибанес.