Черно море победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в последната среща от 5-я кръг на шампионата

Снимка: БТА

Отборът на Черно море записа трета победа от началото на сезона във футболната Първа лига. Играчите на Илиан Илиев успяха да осъществят пълен обрат и спечелиха визитата си на Локомотив (Пловдив) с Два на Един в последната среща от петия кръг на шампионата.

След нулево първо полувреме „железничарите“ поведоха в резултата с гол на французина Жулиен Лами в 62-ата минута, но само в рамките на 7 минути – между 75-ата и 82-ата, „моряците“ реализираха на два пъти чрез Исмаил Иса и Влатко Дробаров, за да вземат трите точки. Двубоят на „Лаута“ бе равностоен и предложи много интересни ситуации и пред двете врати.Така Черно море временно се изкачи на четвъртото място в класирането, като вече е с актив от 10 точки, колкото имат и тимовете на Спартак (Варна), Ботев (Пловдив) и Берое. Локомотив пък регистрира второ поражение от началото на сезона и продължава да дели осмата позиция в подреждането със състава на Славия с по 7 точки.