Лудогорец спечели и реванша срещу Петрокуб и се класира за основната схема на Лига Европа

Лудогорец намери място в основната схема на Лига Европа след победа с 2:1 в реванша от плейофния кръг на турнира срещу молдовския Петрокуб. Разградчани продължават участието си с общ резултат 6:1

Снимка: FB/pfcludogorets1945

Лудогорец свърши основната си работа още в първия мач преди седмица, когато на свой терен спечели с 4:0 и реваншът на стадион „Зимбру“ в Кишинев бе повече от протоколен.  Петрокуб поведе преди почивката, но през втората част Лудогорец направи обрат с голове на Спас Делев и Рик Джонатан. Домакините играха с човек по-малко повече от половин час след два бързи жълти картона на защитника Виктор Мудрак. И двата отбора имаха своите ситуации за гол през първата част, но домакините успяха да вземат аванс от едно попадение до почивката. Точен бе капитанът Владимир Амброс, който откри резултата в 28-а минута след асистенция на Михаил Лупан. През втората част в 58-а минута защитникът Виктор Мудрак получи червен картон. Бранителят най-напред получи жълт за фаул пред наказателното поле, а след оспорване на съдийското решение и иронично ръкопляскане реферът от Германия Саша Щегеман му показа втори жълт и червен картон. С човек по-малко домакините не успяха да удържат преднината си. Влезлият като резерва Спас Делев се възползва от груба грешка в защитата на Петрокуб и изравни за 1:1 в 75-а минута. В добавеното време Рик Джонатан донесе успеха на Лудогорец с 2:1 с което разградчани продължават участието си в основната схема на Лига Европа.