България завърши 0:0 срещу Беларус в първа среща от лига С, група 3 на турнира Лига на Нациите

България завърши при 0:0 с Беларус в първата среща в група С3 от турнира Лига на Нациите. Мачът се игра в унгарския град Залаегерсег пред празни трибуни заради санкция на УЕФА срещу беларусите. Националите ни доминираха в по-голямата част от мача, но пропуснаха победата най-вече, заради отличния вратар на Беларус- Фьодор Лапухов и червения картон на Филип Кръстев, който остави отбора с човек по-малко в заключителните 16 минути.

снимка : startphoto.bg

Селекционерът на България Илиан Илиев продължава без загуба, но има само една победа и шест равенства.

В другата среща от групата съперникът на България в неделя/08 септември/ Северна Ирландия, се наложи с 2:0 на свой терен над Люксембург.

За Люксембург по едно полувреме играха бивш и настоящ играч на ЦСКА-София. Енес Махмутович, който напусна „червените“ това лято и подписа с нидерландския НАК Бреда, бе сменен на полувремето и неговото място зае новопривлеченият от ЦСКА-София ляв бек Мика Пинто.

Отборът на Майкъл О’Нийл оглави класирането след първите мачове.