Арина Сабаленка спечели титлата на Откритото първенство на САЩ при жените

Арина Сабаленка спечели титлата при жените на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Беларуската тенисистка надигра на финала американкана Джесика Пегула със 7:5, 7:5 за час и 54 минути игра и завоюва трети трофей от Големия шлем.

Сабаленка загуби миналогодишния финал от друга американка – Коко Гоф, но този път си бе взела поуките и не се повлия от атмосферата по трибуните на „Артур Аш“.

Срещата започна обещаващо за местната любимка Пегула, която направи пробив и поведе с 2:1, но световната номер 2 веднага върна пробива за 2:2, след което взе още три поредни гейма и дръпна с 5:2.

Последваха силни минути за Пегула, която взе инициативата и успя да изравни за 5:5, а в 11-ия гейм имаше скрит сетбол, но Сабаленка излезе от тежката ситуация, взе подаването си, след което направи пробив и спечели със 7:5.

Успехът в първия сет даде увереност на Сабаленка, която набързо дръпна с 3:0 във втория и вече виждаше лесна победа.

Подкрепяна от трибуните, Пегула не се предаде и изненадващо обърна за 5:3 и дори сервираше за спечелване на сета.

Сабаленка не трепна  в трудната ситуация, проби за 5:5, след което повтори развръзката от първия сет, печелейки сета със 7:5, а с това мача и титлата.

26-годишната Сабаленка печели Откритото първенство на САЩ за първи път в кариерата си.

Състезателката от Беларус реализира 6 аса, 40 печеливши удара, допусна 5 двойни грешки и реализира 6 от 15-те си възможности за пробив.

Източник: bta.bg