Първият кръг от новия формат в Шампионска лига приключи с вълнуващи срещи

Първият кръг от новия формат на Шампионската лига приклщчи с шест изключително интерсни мача. В единия от ранните мачове за деня могъщият отбор на Байер (Леверкузен), който може и да развали репутацията си на „непобедим“, но сега отново показа сили и разби нидерландския гранд Фейенорд. На Балканите пък Цървена Звезда бе много близо до голям обрат срещу Бенфика, но сърбите отстъпиха с 1:2. Аталанта и Арсенал не си отбелязаха гол в мач от първия кръг на Шампионската лига и срещата в Бергамо завърши 0:0. И двата отбора създадоха доста малко чисти голови ситуации, но в началото на второто полувреме тимът на Гасперини можеше да поведе. В 51-ата минута Матео Ретеги пропусна дузпа, а след това не успя и при добавката. Антоан Гризман бе другият човек, който блесна в заключителните двубои от първия кръг вкара гол, както и направи асистенция за победата с 2:1 на Атлетико срещу Лайпциг. Френският Брест започна положително и също стигна до успех с 2:1 срещу австрийския Щурм (Грац), като „бурите“ приключиха мача с човек по-малко. Червен картон имаше решаваа роля и в мача между Монако и Барселона, където монегаските надделяха с 2:1, а каталунците останаха с 10 души на терена почти веднага след последния съдийски сигнал.