Кремонезе е без успех в Серия А, но победи Рома на „Олимпико“ и е полуфиналист за купата

Кремонезе изхвърли Наполи от турнира за Купата на Италия

Кремонезе стигна изненадващо до полуфиналите на Купата на Италия, след като победи Рома насред „Олимпико“ с 2:1. Кремонезе получи дузпа в 28-ата минута за нарушение на Руи Патрисио. Съдията прегледа положението с ВАР, но все пак остави първоначалното си решение. Сириел Дисерс се нагърби с изпълнението и прати топката в горния десен ъгъл за 0:1. В 49-ата минута Кремонезе стигна и до второ попадение, след като Зеги Челик прати топката в собствената си мрежа. Рома повярва за кратко, че може да стигне до продължения, след като в четвъртата минута на добавеното време Андреа Белоти се разписа, но това бе недостатъчно за римския гранд.

Новакът в Серия А все още е без успех в елита, но пише приказа в Купата. На полуфиналите Кремонезе ще срещне Фиорентина.