Рома победи с 1:0 като домакин Ювентус с 1:0 в мач от 25-ия кръг в Серия А

Рома победи с 1:0 като домакин Ювентус с 1:0 в мач от 25-ия кръг в Серия А. Така футболистите на Жозе Моуриньо се изкачиха на четвъртото място с актив от 47 точки, колкото има и Милан, но е с по-лоша голова разлика. Ювентус е осми с 35 пункта.

През първото полувреме Ювентус бе по-активния тим, но не успя да се възползва от създадените ситуации. Влахович, Локатели и Рабио бяха отказани от добрите намеси на Руи Патрисио. За домакините Пауло Дибала опита да изненада Войчех Шчесни от дистанция.

След почивката Рома тръгна в търсене на задължителен успех. В 53-ата минута Мансини даде аванс на „вълците“, след като се разписа с удар от дистанция. В 59-ата минута Хуан Куадрадо можеше да изравни за Ювентус, но ударът му от пряк свободен удар се отби от в гредата.

Така „вълците“ надвиха „бианконерите“ за първи път от август 2020 година насам и сложиха край на поредицата им от четири шампионатни успеха.