Шотландия победи Испания и поведе в група „А“ в квалификационен мач за Евро 2024. Грузия и Норвегия завършиха 1:1

Отборът на Шотландия победи Испания с 2:0 в мач от първа група на квалификациите за европейското първенство по футбол догодина и е лидер с пълен актив от 6 точки след първите два кръга. Испанците са втори с 3 пункта, също от две срещи

С два гола на Скот Мактоминей Шотландия победи Испания с 2:0 на „Хемпдън Парк“. Халфът на Манчестър Юнайтед откри резултата още в 7-ата минута, а в 51-ата Мактоминей удвои преднината на Шотландия след отличен пас на Киърън Тиърни.

За испанския тим Хоселу уцели града, a Родри пропусна няколко отлични възможности пред вратата на съперника.

Победата поставя Шотландия на три точки пред Испания на върха в класирането на група „А“.

Шотландия ще гостува на Норвегия в следващата си квалификация за Евро 2024 на 17 юни, а Испания ще участва в Лигата на нациите в следващата си международна изява, изправяйки се срещу Италия на полуфиналите на 15 юни.

В другата среща от групата Грузия и Норвегия завършиха 1:1. Норвежците поведоха с гол на Александър Сьорлот в 15-а минута и успяха да удържат аванса си до почивката.

Подкрепяни от публиката в Батуми, грузинците упражниха натиск в началото на втората част и успяха да изравнят в 61-а минута, когато Георгис Микаутадзе се освободи от защитник на Норвегия, напредна в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:1.

След този мач Грузия и Норвегия имат по една точка в група „А“ и делят 3-то и 4-то място в класирането.