ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) ПОБЕДИ ЛЕВСКИ С 2:1 В ДЕРБИТО ОТ ЧЕТВЪРТИЯ КРЪГ НА ШАМПИОНАТА

Локомотив (Пловдив) записа трета поредна победа от началото на сезона в Първа лига, след като надигра Левски с 2:1 като домакин в дербито от четвъртия кръг на шампионата. С победата играчите на Александър Томаш събраха актив от 10 точки и се изравниха с Черно море на върха в класирането.

Пловдивчани обаче са на върха заради по-добра голова разлика. Левски регистрира второ поражение в четири мача от началото на сезона и остава с 6 точки, колкото имат отборите на Лудогорец, ЦСКА 1948, Локомотив (София) и Берое. Двата тима изиграха много интересен двубой, в който имаше множество положения и пред двете врати, но „смърфовете“ успяха да се възползват по-добре от своите шансове. И трите попадения в мача паднаха през първата част. Джовани откри за домакините още в 8-ата минута, но Рикардиньо изравни за „сините“ в 33-ата. Само 7 минути след това обаче Георги Минчев отново изведе Локомотив напред в резултата и по този начин донесе успеха на своя тим. Още в шестата минута на срещата наставникът на „сините“ Николай Костов трябваше да прави принудителна смяна. Жереми Петрис разтегна бедрен мускул и беше заменен от Патрик-Габриел Галчев. В следващия пети кръг Локомотив гостува на Пирин (Благоевград), докато Левски е домакин на Ботев (Враца).