Ботев Пловдив – Крумовград 2 : 1

Ботев Пловдив – Крумовград   2 : 1

Снимка: Спортал

Новакът в елита Крумовград записа трета победа от началото на сезона в Първа лига, след като играчите на Неманя Миланович направиха пълен обрат и победиха Ботев (Пловдив) с 2:1 като гост в среща от шестия кръг на шампионата. В 21-ата минута „жълто-черните“ откриха резултата. Антонио Перера изнесе по отличен начин от собствената половина и изведе Самуел Акере отдясно, крилото влезе в наказателното поле и шутира силно, Янко Георгиев успя да избие, но топката падна на крака на Ивелин Попов, който се разписа в опразнената врата и така реализира гол още в дебюта си за Ботев. В 50-ата минута домакините бяха много близо до това да удвоят преднината си в резултата, след като фалцов удар на Самуел Акере от границата на наказателното поле се отби в гредата. Три минути след това Крумовград изравни след колективна грешка в отбраната на „канарчетата“. Топката бе центрирана към Даниел Миланович отдясно в наказателното поле на Ботев, той върна успоредно на голлинията и влезлият като резерва Мартин Сораков свали с глава към Патрик дос Сантош, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:1. В 83-ата минута гостите стигнаха до пълния обрат. Джуниет Али центрира отляво, Даниел Миланович свали топката с едно докосване за Диего Рапосо, който с прецизен удар по земя от около 10 метра реализира за 2:1, като по този начин оформи крайния резултат. След края на мача феновете на Ботев (Пловдив) скандираха против собственика на клуба Антон Зингаревич и изпратиха играчите с викове „всички вън“.