Favicon_File

Александър Везенков с 11 точки за победа на Сакраменто Кингс над Кливланд Кавалиърс в НБА

Везенков отбеляза 11 точки при поражение на Сакраменто в НБА

Александър Везенков изравни най-доброто си постижение от началото на кариерата си в Националната баскетболна асоциация, реализирайки 11 точки за победата на Сакраменто Кингс при домакинството на Кливланд Кавалиърс със 132:120 в мач от редовния сезон

Освен с 11 точки, Александър Везенков допринесе за успеха с 2 борби за 17 минути на терена. Националът отбеляза три от петте си стрелби от далечна дистанция. Той влезе за първи път в игра в срещата през първата част, когато вкара и повечето си точки – 8, след като бе 100-процентов при стрелбата – на два пъти от тройката и веднъж за 2 точки. Така за изиграните двубои до момента в НБА Александър Везенков записва средни показатели от 5.6 точки  и 2 борби за 13.4 минути на терена. Победата бе втора поредна и общо пета за Сакраменто, като тимът оглавява Тихоокеанска дивизия и се намира на шесто място в Западната конференция. В следващия си мач състезателите на Кингс ще гостуват на Лос Анджелис Лейкърс на 16 ноември. В игра за Сакраменто се завърна водещият реализатор на отбора Де’Аарън Фокс, който допринесе за победата с 28 точки, 2 борби и 6 асистенции, а Кийгън Мъри завърши с 25 точки. Литовецът Домантас Сабонис се отчете с 23 точки, 9 борби и 10 асистенции, оставайки на една борба от „трипъл-дабъл“. За гостите от Кливланд най-резултатен бе Донован Мичъл с 22 точки, 2 борби и 5 асистенции.