Шампионска лига група F

Борусия Дортмунд взе аванс пред Пари Сен Жермен преди реванша в Шампионската лига

Милан – Борусия Дортмунд   1 : 3     ПСЖ – Нюкасъл   1 : 1

В група „F“ Милан загуби с 1:3 у дома срещу Борусия Дортмунд. Оливие Жиру пропусна дузпа в полза на „росонерите“ още в шестата минута, а само четири минути след това Марко Ройс откри резултата в полза на германския отбор след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Давиде Калабрия, който асистира на Самуел Чуквуезе за изравнителния гол в 37-ата минута. В 59-ата минута Джейми Биноу-Гитънс беше изведен от Марсел Забитцер и с точен удар отново изведе Дортмунд напред. Само 12 минути след това Карим Адейеми реализира третия гол във вратата на Милан след подаване на Марко Ройс. Борусия също се класира за осминафиналите в Лигата, като има актив от 10 пункта на първо място. Милан е на четвърто място с 5 точки. В другия мач от групата Нюкасъл завърши наравно 1:1 като гост с Пари Сен Жермен. Попадение на Александър Исак в 24-ата минута след пас на Мигел Алмирон осигури необходимата увереност в състава на англичаните, но те не успяха да задържат аванса си. В допълнителното време Килиан Мбапе реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на наказателното поле на Валентино Ливраменто. След това равенство Пари Сен Жермен има 7 точки на второ място, докато Нюкасъл е на трета позиция с 5.