Манчестър Сити – Бъртън 9 : 0

Уотфорд – Манчестър Сити   1 : 2

manchester city swansea-gabriel-jesus_1nuoeov5puq3d1kyg17pfju1zvГабриел Жезуш вкара четири гола и защитаващият трофея си Манчестър Сити победи с 9:0 третодивизионния Бъртън Албиън в първи мач от полуфиналите на турнира за купата на ФА.

Бъртън ще трябва да изтърпи нови 90 минути срещу Сити на 23-и януари, когато е реваншът. Той е протоколен и след него шампионите от Висшата лига ще се изправят срещу победителя от двубоя между Челси и Тотнъм, като „шпорите“ имат гол аванс след първата среща. Пеп Гуардиола пусна силен състав срещу Бъртън и Сити бързо дръпна в резултата. Кевин Де Бройне се разписа с глава след пас на Давид Силва във втората минута, а до почивката домакините вече водеха с 4:0 след две попадения на Жезуш и прехвърлящ удар на Александър Зинченко. Сити не показа милост след почивката и Жезуш наниза още два гола, а Фил Фолдън, Кайл Уолкър и Рияд Марез добавиха по още един. По този начин носителите на трофея оформиха най-солидната победа в историята на турнира на фазата полуфинал.