Реал Мадрид – Жирона 1 : 2

elche_realРеал Мадрид допусна изненадваща загуба с 1:2 у дома от Жирона в мач от 24-тия кръг на Ла Лига. Футболистите на Сантиаго Солари вече заемат 3-то място с актив от 45 точки, а Жирона се изкачи на 15-то място с 27 пункта. В 17-ата минута Лукас Васкес след самостоятелен рейд остана сам срещу Ясин Буну, но пропусна. В 25-ата минута Реал Мадрид поведе в резултата, след като Тони Кроос центрира в наказателното поле, а Каземиро отбеляза хубав гол с глава. Реал Мадрид започна силно второто полувреме. Марсело и Бензема направиха сериозни пропуски пред Бино. В 63-ата минута Жирона изравни резултата. Серхио Рамос игра с ръка, за да блокира удара на противников състезател. Съдията отсъди дузпа, а Стуани бе точен за 1:1. В 75-ата каталунците стигнаха до пълен обрат. Тибо Куртоа не се справи добре след удар на Антони Лосано, а Порту изпревари Марсело и направи 1:2. До края на срещата футболистите на Реал Мадрид пропиляха няколко добри възможности за изравняване на резултата. В 90-ата Серхио Рамос беше изгонен с втори жълт картон заради опасна игра.