Челси – Манчестър Юнайтед 0 : 2

Тотнъм – Манчестър Юнайтед   0 : 1

manchester-uniteds-spanish-midfielder-jМанчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите в Купата на Англия след отлично представяне и победа с 2:0 при гостуването на Челси. Пол Погба имаше основна заслуга за успеха. Французинът асистира на Андер Ерера за първия гол в мача в 31-ата минута, а секунди преди края на първото полувреме се разписа във вратата на лондончани. “Червените дяволи” се справят с втори пореден труден съперник в турнира, като в миналия кръг отстрани Арсенал и то отново след гостуване. Юнайтед записа 11-та победа от 12 мача на Острова под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Единствената загуба тимът допусна през седмицата, когато отстъпи с 0:2 на Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Играчите реагираха по много добър начин след тази загуба и не оставиха никакви шансове на Челси, като взеха частичен реванш за загубата от този съперник в миналогодишния финал на турнира.