Динамо Киев – Челси 0 : 5

Уулвърхямптън – Челси   2 : 1

CHELSEAЧелси спечели с 5:0 гостуването си на Динамо Киев от осминафиналите на Лига Европа. Англичаните имаха аванс от 3:0 след първия мач, но не подцениха реванша и пометоха съперника си по пътя към 1/4-финалите в надпреварата. Три гола за лондончани вкара Оливие Жиру, по един добави Маркос Алонсо и Калъм Хъдсън-Одой. В този мач лондончани бяха без Игуаин, който е болен и не пътува с тима, а освен това мениджърът Маурицио Сари  остави на пейката Жоржиньо, Азар и Давид Луис. Мачът започна перфектно за гостите и още в 5-ата минута те поведоха. „Сините“ изпълниха корнер, Лофтър-Чийк отклони топката  към малкото наказателно поле и Жиру я засече в мрежата – 0:1. В 21-ата минута Гармаш вкара за Димано, но страничният рефер вдигна флага за засада. В 33-ата Алонсо с фантастично подаване изведе Жиру зад защитата на украинците и ветеранът вкара второто си попадение в мача. До почивката лондончани отбелязаха още едно попадение Хъдсън-Одой подаде към Алонсо, който отблизо не сгреши – 0:3. Шест минути след подновяването на играта за втори път гол на Динамо бе отменен и отново заради засада. Жиру оформи своя хеттрик в 59-ата минута. Той засече центриране от фаул на Вилиан и не остави шансове на съперниковия вратар. Крайният резултат оформи Хъдсън-Одой, който остана сам срещу вратаря и не сгреши – 0:5.